STOP TARGI Fundacja Centaurus
STOP TARGI Fundacja Centaurus

Podpisz petycję
Fundacji Centaurus!

Zwracamy się z prośbą o podpisanie poniższej petycji. Nie pozostań obojętny w chwilach kiedy Twój głos ma tak duże znaczenie. Możesz uratować setki istnień.
Dziękujemy za Twoją pomoc!Razem możemy więcej
Pomóż naszym podopiecznym.

Jeśli popierasz nasze działania, prosimy wesprzyj nas, abyśmy mogli razem więcej. przekaż dobrowolna darowiznę.

20zł
50zł
100zł
inna

Dziękujemy Państwu za każdą pomoc!

PETYCJA STOP SKARYSZEW

„Zwierzę, jako istota czująca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą".

O ile od kilku lat obowiązuje zakaz prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych, o tyle zwierzęta gospodarskie nadal są traktowane jak gorszy rodzaj, a przecież i jedne i drugie czują tak samo. I jednakowo cierpią.


CZYTAJ WIĘCEJ
„Zwierzę, jako istota czująca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą".

O ile od kilku lat obowiązuje zakaz prowadzenia targowisk, targów i giełd ze sprzedażą zwierząt domowych, o tyle zwierzęta gospodarskie nadal są traktowane jak gorszy rodzaj, a przecież i jedne, i drugie czują tak samo. I jednakowo cierpią.

XXI wiek, a dalej kultywujemy barbarzyńskie tradycje. Dziś, bez żadnych problemów, można spieniężyć na targowisku zaniedbanego konia czy cielaka na mięso. Można nosić kury w nylonowych siatkach, można młode świnie sprzedawać wprost z bagażnika samochodu. Można trzymać króliki w tak ciasnych klatkach, że nie są w stanie nawet się obrócić. Mimo zakazu przywożone są zwierzęta chore. Nadzór weterynaryjny na większości targów to fikcja. Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że zgłoszenie niehumanitarnego traktowania wywoływało jedynie uśmiech na twarzy lekarza. Do tego brutalne traktowanie. Bicie, kopanie, ciąganie za uszy czy ogon, niebezpieczne, narażające zwierzęta na urazy rampy, dopełniają obrazu. Na targach cierpienie to codzienność, opatrzyli się z nim wszyscy, więc mało kto reaguje. Mimo nagłaśniania spraw przez media, wyroków skazujących za znęcanie, nic się nie zmienia. Więc czas powiedzieć dosyć i przestać się biernie przyglądać cierpieniu.

Mając na uwadze dobrostan naszych braci mniejszych, a także niemożność skutecznego wyegzekwowania prawa, opowiadamy się za całkowitym zakazem sprzedaży WSZYSTKICH zwierząt na targowiskach. Jest to jedyna droga, która oszczędzi im cierpienia.


Funcacja Centaurus
Fundacja Centaurus

Fundacja Centaurus

ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)

Dziękujemy za każdą pomoc!